Austria

_IGP8369Grüß dich! Willkommen in Wien. Będąc w Austrii grzechem byłoby nie odwiedzić Wiednia. Jest to jedna z najciekawszych Europejskich stolic. Szczególnie polecam wizytę tego m jgoiasta na początku Września. Odbywają się wtedy dożynki. Wbrew pozorom, wcale nie wyglądają one jak wiejska zabawa. Jest tam wtedy mnóstwo piwa, występują austriaccy tancerze, lokalni artyści, można się poczuć prawie jak na Oktoberfest.

_IGP8384 IMG_2875

Co do zabytków to jest ich tam mnóstwo, najbardziej polecam ogród i pałac Schönbrunn. W Wiedniu jest mnóstwo podziemnych korytarzy oraz Wieża Wariatów(tak, dobrze przeczytałeś). Podczas przerw w zwiedzaniu Wiednia warto wybrać się dobre piwo, jednak trzeba uważać na podstępnych barmanów, którzy wykorzystują nieznajomość języka.

Z Austrii pochodzi wielu sławnych ludzi(nie tylko muzyków), jak np. Arnold Schwarzenegger czy  założyciel firmy porsche. Wiedeńczycy są bardzo dumni ze swojego miasta, a mają do tego powody.
W minionym roku zostało ono uznane za najbardziej przyjazne miasto świata w prestiżowym, dorocznym rankingu miast. Turystyczny charakter Wiednia wymusił na władzach miejskich ukłon w stronę podróżnych odwiedzających to miasto. Stało się nim tzw. „Vienkarte” – weekendowy bilet uprawniający do przemieszczania się wszystkimi liniami komunikacji miejskiej przez 3 doby. Przez 4 dni karta pozwala również korzystać z atrakcji Wiednia za darmo lub ze znacznymi zniżkami.
Karta kosztuje około 15 euro. Innym ciekawym pomysłem Wiednia na uatrakcyjnienie pobytu jest darmowe pożyczanie rowerów w kilkudziesięciu punktach miasta.

Obecnie Wiedeń stanowi mekkę turystyczną i nie sposób nie zgodzić się z powszechnym stwierdzeniem, że jest romantyczny jak Paryż, swojski jak Kraków i modny jak Mediolan. Jeśli więc wybieracie się na romatyczny weeekend we dwoje tanie bilety lotnicze do Wiednia są właśnie tym czego potrzebujecie najbardziej.

Marlena

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s